Jak začít!

 

    JAK ZAČÍT
  Vítáme tě u nás v lize!

Touring Series je rFactor liga která má už nějakou historii, bohužel měla i několik let (2011-2016) přestávku. Tuto ligu založili společně Vir a Karlos v letech 2009/2010. Liga se nepovažuje za profesionální ligu, nicméně její zaměření je na cestovní vozy a nově závody na simulátoru Richard Burns Rally a samozřejmě i rFactoru. Ligu v roce 2017 společně oživili Karlos, Hurricane (ex-admin JVM a RGPL kolem RBR a rF1) a k nim se přidali Antonio Večerka s Adamosem, který udržuje výsledky.

  1 CO POTŘEBUJU KE HRANÍ?
    První a nejdůležitější je znát naše PRAVIDLA. Jsou rozděleny na dvě části. OBECNÁ pravidla a SPECIFICKÁ pravidla. Obecná pravidla najdeš v horním menu. Specifická pravidla pak nahoře webu v menu konkrétního šampionátu. Ve specifických pravidlech již najdeš upřesňující pravidla pro konkrétní sérii. Je důležité ZNÁT veškeré pravidla a dodržovat je.

rFactor je simulátor a tak k jeho hraní je potřeba volant. Na klávesnici se prostě hrát nedá, pedály jsou pro bezpečné ovládání vozu po trati nezbytné. Pro začátky stačí samozřejmě libovolný analogový volant typu Logitech Formula Force EX apod., pokud ovšem chcete jezdit na vyšší úrovni a měřit se s těmi nejlepšími v lize, doporučujeme vlastnit alespoň volant Logitech Driving Force GT. Jedna z nejvyšších met je pak volant Logitech G25/G27 a pak až pomalu profesionální volanty od firmy FANATEC.

     
  2 REGISTRACE NA WEBU
   

První věcí co je třeba, je registrovat se na web. Po kliknutí na tlačítko REGISTROVAT vyplň všechny registrační údaje, vyplň také bezpečnostní kód (proti robotům Spamerům) a registraci potvrď. Pokud si vše vyplnil v pořádku, můžeš se přihlásit. U nás se jezdí pod REÁLNÝMI JMÉNY, UŽIVATELSKÉ JMÉNO si tedy zadáš jaký chceš, ovšem jako JMÉNO musíš použít své pravé jméno ve formě JMÉNO PŘÍJMENÍ, které budeš používat i na trat.

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se

     
  3 STÁHNUTÍ HRY A MODU
    Samozřejmě musíš mít hru RFACTOR 1 koupenou, ovšem my máme ke stažení hru v aktuální funkční verzi s funkčními knihovnami DLL, která je dlouhodobě ověřena a funkční. K hraní nepotřebuješ ovšem jen HRU samotnou, kterou sis musel koupit, ale potřebuješ i MODY a UPDATY, na kterých my závodíme. Aktuální mody i s tratěmi najdeš v horním menu pod příslušnou sérii, nebo v menu DOWNLOADS.

RFACTOR 2 je na tom podobně, ovšem hru musíte mít koupenou na STEAMu, s tím nic neuděláme. Ovšem mody i updaty se stahují ze serveru sami, po připojení se do hry. Pokud ovšem něco selže, můžeš vše opět najít v menu DOWNLOADS nebo v menu patřičné série.

     
  4 INSTALACE MODŮ, PŘEPÍNÁNÍ MODŮ, NASTAVENÍ RFACTORU 1
    Až si mod stáhneš, najdeš jej zabaleny v RAR archívu. Pro jeho otevření použij heslo rgpl a jednotlivé složky (GameData, rFm, apod.) překopíruj do složky rFactoru. Pokud si vše udělal dobře, po spuštění rFactoru by si měl mít mod ihned aktivní a na výběr ihned auta z tohoto modu.

Výrazně doporučujeme mít na každý náš šampionát udělanou jednu samostatnou instalaci rFactoru. Prostě co mod, to jeden rFactor. Je to díky zrychlení načítání hry (méně modů, méně načítání), rozdílné nastavení zvuků, grafiky, zabránění možnosti kolize různých verzí tratí z trackpacku. Pokud ovšem máš jen jeden rFactor a potřebuješ přepnout z jednoho modu na druhý, provedeš to v nabídce: HRÁČ, MOD, viz obrázek níže.

Při prvním spuštění se ti spustí nastavení grafiky rFactoru (rF_Config.exe). Zde určitě používej nastavení shaderů DIRECTX 9. Na nižších nastaveních spousta dnešních modů a tratí nefunguje. Dále si nastav své rozlišení dle svého monitoru. Ve hře pak doporučuji, aby si měl nastavení detailů na STŘEDNÍ DETAILY. rFactor je sice starší hra, ale s tím souvisí zastaralost enginu hry a tím pádem možnost trhání hry na startu závodu, při větším počtu startujících, i když máš počítač z NASA. Tak to prostě je.

     
  5 INSTALACE MODŮ, PŘEPÍNÁNÍ MODŮ, NASTAVENÍ RFACTORU 2
    rFactor 2 má vše tak trochu jednodušší. Jsou dvě varianty, jak si mod do hry vložíte. Nejrychlejší a nejlehčí způsob je se prostě připojit na server daného šampionátu. Hra zjistí, že mod není nainstalovaný a tak jej stáhne z našeho serveru a nainstaluje si jej.

Pokud z jakéhokoliv důvodu si hra mod nestáhne, je tu druhá varianta a to stáhnout si mod z DOWNLOADS sekce, rozbalit a vložit si jej do složky PACKAGES ve složce rFactoru 2. Pak je čisté na vás, jestli si mod v LAUNCHERU rFactor 2 nainstalujete sami, nebo se opět připojíte na server a hra si mod nainstaluje opět sama.

     
  6 REGISTRACE DO ŠAMPIONÁTU
    Do šampionátu se zaregistruješ na fóru. V sekci šampionátu je vlákno REGISTRACE, kde si zaregistruješ svoje auto. Které si zvolíš, záleží na dvou okolnostech. Buď je dopředu známo, která auta jsou v modu, včetně čísel a jejich seznam najdeš pod nabídkou TÝMY A JEZDCI v horním menu pod daným šampionátem, nebo je to série, kde si můžeš vytvořit i svůj vlastní tým, se svým zbarvením vozu, vlastním číslem a tedy si zaregistruješ libovolné auto s volným číslem (obsazená čísla postupně doplňujeme ve fóru) nebo vybrat některý z modu. Podmínkou pro vytvoření vlastního týmu a skinu, je ovšem podpořit ligu dobrovolným příspěvkem, který je pak určen výhradně pro provoz serveru nebo na další věci, které si schválí vedení ligy po domluvě s účastníky ligy.
     
  7 REGISTRACE DO VÝSLEDKOVÉHO SYSTÉMU A ZAPSÁNÍ AUTA DO SEZÓNY V TOMTO SYSTÉMU
   

Každý se musí zaregistrovat i do našeho výsledkového systému, nazýváme jej ZÓNA JEZDCŮ, neboli SLS (SimRace League System). Tebe to tedy čeká taky. Registruješ se do něj stejně jako na webu, uživatelské jméno budeš mít shodné se svým uživatelským jménem na webu, vyplníš si ostatní registrační údaje (jméno, příjmení, rok narození, národnost) a potvrdíš.

Po úspěšné registraci se do systému přihlásíš a musíš si zaregistrovat své auto do sezóny – jinak by ses neviděl ve výsledcích po závodě a nedostal body. To uděláš tak, že vejdeš do sekce JEZDCI / EDITACE / AUTA.

Uvidíš tam seznam vypsaných, aktivních šampionátů. Když se chceš do jednoho zaregistrovat, klikneš u něj na konci řádku na, EDITOVAT. Nahoře pak vidíš rolovací lišty, tam si zvolíš své auto - POVOLENÉ TŘÍDY (série), AUTA V TŘÍDĚ (název tvého týmu), ČÍSLO AUTA (číslo tvého auta ve hře) a PSEUDONYM V SIMULATORU. Pseudonym je tvé reálné jméno a MUSÍ souhlasit s tvým jménem na trati! Jak jsme si řekli, musí být ve formátu Jméno Příjmení! Někdy se může stát, že po registraci na fóru, si auto nebudeš moci ihned takto v Zóně jezdců zaregistrovat. Stává se nám to vždy, když máme šampionát, kde si vytvoříš vlastní tým a zbarvení. Data se do Zóny musí sypat ručně a tak většinou v těchto sériích budete všichni vyzvaní později, abyste si zaregistrovali svá auta v zóně. Až budeš mít tyto hodnoty vyplněny, klikni na ZAPIŠ a data se ti doplní do řádku daného šampionátu a máš vše hotovo.

V tomto systému se pak rozhlédni, jsou v něm veškeré výsledky vypsaných šampionátu, body jezdců, týmů, konstruktérů a spousta jiných statistik za celou historii RGPL ligy.

     
  8 PŘIPOJENÍ NA NÁŠ SERVER V RFACTOR 1
   

Když už máš vše hotové, můžeš jít trénovat. Na servery se připojíš tak, že ve hře dáš CONNECT JOIN, na obrazovce zmáčkneš zelené + a zadáš IP ADRESU serveru dané série, kterou najdeš v seznamu vpravo v panelu a klikneš v menu hry vpravo dole na JOIN, zadáš HESLO na server, které je pro všechny servery vždy stejné a to rgpl - vybereš si své auto a pak klikneš v menu hry vpravo dole tlačítko DALŠÍ. A jsi na serveru.

     
  9 PŘIPOJENÍ NA NÁŠ SERVER V RFACTOR 2
   

V rFactor 2 je vše zase o trošku jednodušší. K serveru se připojíš přes LAUNCHER a to kliknutím na MULTIPLAYER a v seznamu si najdeš, vyfiltruješ, jak chceš naše servery. Které se vždy jmenují RGPL a název série. Můžeš si je uložit do oblíbených a už je nikdy složitě vyhledávat nebudeš. Ovšem máme pocit, že se Launcher přizpůsobuje a i bez oblíbených vám servery na které často chodíte zobrazují na jedněch z nejvyšších pozic. Heslo na server je opět rgpl.

     
  10 CO KDYŽ TI NĚCO NEPŮJDE?
    Tak v prvé řadě máme FÓRUM kde je vlákno PORADNA. Také můžeš na pomoc využít náš CHAT, na kterém vždy někdo je a poradí ti.
     
  11 TO JE VŠE!
    Teď jsi udělal vše, co je potřeba pro jízdu u nás na lize RGPL. Tímto ti přejeme mnoho úspěchů v naší lize, doufáme, že se ti tu bude líbit.
     

Nejsi přihlášen.

Fórum novinky

Partners

go4games

go4games


MyRacingCareer

mrc


Správa serveru

citb


Motokáry Plzeň

kartarena

TS ServersTS DTM 2018

TS CSOP 2018

TS CSPR 2018

TS TeamSpeak